פרסומים

המלצות | כתבות | ראיונות

"יש לי חברה טובה שקוראים לה בשמת. ובשמת סוף סוף כתבה ספר. אתם מכירים את הערמה שיש בבית ליד המיטה? אני מאמינה שזה מסוג הספרים שבטח לא יצא משם. להיות מאוזנת זה לא דבר של מה בכך, זאת דרך, ולבשמת יש את היכולת למקד אותך למקום שיאזן אותך" / צופית גרנט

מאקו: "חיים 2"
מאת גל אוחובסקי
 01/09/19 

בגיל 55 הרגישה בשמת כרמון הדני, אשת טלוויזיה ומנהלת, כמי שהגיעה לאיזון בין הקריירה, הזוגיות וגידול הילדים. היא החליטה לכתוב על זה ספר שמשלב בין סיפור אישי להדרכה - ודווקא אז הסתיימו נישואיה. אבל בסופו של דבר, אחרי תהליך מעורר השראה, היא אומרת שחייה שוב מהדהדים את שם ספרה: "מאוזנת".

תל אביב של תחילת שנות ה-80 הייתה קצת פרובינציאלית. לא העיר שאנחנו מכירים היום, שבכל העולם חושבים שהיא הדבר הכי קול והכי גיי, שבמסעדות שלה מגישים את האוכל הכי מתוחכם ושברחובותיה צועדים אנשים מסעירים עם אנרגיות שאין בשום מקום. היא הייתה קטנה ומאוד לא זוהרת, רחוקה שנות אור מלונדון, פריז וניו יורק.

הייתי אז חייל משוחרר, מהגר צעיר מחדרה שחלם על העולם הגדול, וחיפשתי חברים שאפשר יהיה לבנות איתם קיום יותר קוסמופוליטי. ככה פגשתי את האחיות בשמת וכומי כרמון, שבדיוק חזרו מאמסטרדם. כומי גרה שם הרבה שנים, ניהלה חנות בגדים באזור של ההומואים, בשמת חזרה אחרי שחייתה איתה שם שנה. שתיהן הקסימו אותי כי היה להן ניחוח של חו"ל, מין אלגנטיות כזאת. כומי אהבה מוזיקה שחורה וידעה לרקוד כמו במועדונים של אמסטרדם; בשמת עם השיער השחור המפואר שלה, עיני התכלת והליפסטיק האדום, הייתה אחת שהאוויר זז כשהיא נכנסה לחדר. הוריהן אולי היו קיבוצניקים (יש להן עוד אחות קטנה ומוצלחת בשם לילך), אבל הן היו נערות הכרך. 

להמשך קריאה, הקליקו

ידיעות אחרונות: "זוגיות היא הדבר הכי טבעי שפועל נגד הטבע"
מאת סמדר שיר 
 7/11/17 

רק עכשיו, אחרי שני עשורים של תמרון קדחתני בין קריירה בטלוויזיה לבין בית, בעל ושלושה ילדים, בשמת כרמון־הדני לוקחת נשימה עמוקה ואומרת: "סוף־סוף אני מאוזנת".

סליחה, מה זה?

"אישה מאוזנת היא מי שחיה בשלמות עם עצמה, לא במושלמות. אישה שיודעת לנהל את חייה על פי סדר העדיפויות שלה ללא צורך בוויתור". 

ועכשיו, כשסוף־סוף מצאה את האיזון הנכסף, כתבה ספר על המסע שעברה ויצאה בקמפיין למימון המונים (המטרה – 38 אלף שקל) כדי להוציאו לאור. במקביל, היא העלתה לעמוד הפייסבוק שלה סדרה של סרטוני וידיאו שיצרה בשם "עדות מאוזנת מצולמת", המביאה עדויות של נשים שחיות את ה"גם וגם" מדי יום ביומו. "הייתי רוצה שכמה שיותר נשים יקראו את הספר לא כדי לסייע לחשבון הבנק שלי, אלא כדי שנשים יבינו שזה לא בשמיים, שזה אפשרי ושגם הן יכולות לעבוד על איזון במקום לחיות בקונפליקט תמידי שהופך אותן לחצויות".

להמשך קריאה הקליקו

אחרי 26 שנות נישואים לגל הדני, המתופף של אתניקס, אחרי שהקימה את ערוץ החיים הטובים ועשתה קריירה מצליחה בטלוויזיה ובמקביל גידלה שלושה ילדים — בשמת כרמון־הדני בטוחה שסופסוף גילתה את הנוסחה איך מג'נגלים בין זוגיות, משפחה ועבודה. עכשיו היא מעבירה את זה הלאה בספר שכתבה, ומספרת לסמדר שיר איך זה להרוויח יותר מהבעל ולמה אסור לה לדבר על הסכסוך המתוקשר של "אתניקס"

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

meuzenet.book@gmail.com | 054-7331275 | בשמת כרמון הדני

 

© כל הזכויות לתכנים ולמדיה שמורים לבשמת כרמון הדני